موم خانگی (شوگرینگ)

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  روش کندن موها با استفاده از شوگرنیگ ابتدا در مصر ابداع شد. در این روش با استفاده از شکر، چسبی ساخته مسی شود که بر روی پوست مالیده می شود. با کندن این چسب، موها نیز همراه با آن کنده می شوند.

  نحوه عمل شوگرنیگ چگونه است؟ ابتدا چسب حاوی شکر را گرم نموده و به صورت لایه نازکی بر روی پوست و در مسیر رشد موها قرار می دهند. یک تکه از نوار پارچه ای بر روی این چسب قرار داده می شود و سپس با یک حرکت سریع، این پارچه  از روی پوست کنده می شود تا موها نیز همراه آن کنده شوند.

  بر روی چه قسمتهایی از پوست بدن می توان از شوگرنیگ استفاده نمود؟ عملا در تمام قسمتهای بدن شامل ابروها، قسمت بالایی لب ها، زیر بغل، پاها، بازوها و شکم از روش شوگرنیگ استفاده نمود.

  بعد از کندن موها به روش شوگرنیگ، چقدر طول می کشد که دوباره موها ظاهر شوند؟ معمولا بعد از کندن موها با استفاده از شوگرنیگ، حدود چهار تا شش هفته طول می کشد که دوباره موها پدیدار شوند که بستگی به میزان رشد موها دارد. موهایی که به روش شوگرنیگ کنده می شوند از ریشه درآورده می شوند. استفاده مکرر از شوگرنیگ می تواند باعث ضعیف شدن موها شود بطوریکه در دفعات بعدی، بصورت راحت تری کنده می شوند.

  آیا روش شوگرنیگ دردناک می باشد؟ در بعضی از افراد احساس سورش ایجاد می شود که می توان آن را با کندن یک نوار چسب از روی پوست مقایسه نمود. پوست ممکن است بعد از انجام شوگرنیگ، مدتی قرمز می شود اما معمولا بعد از 24 ساعت، این قرمزی از بین خواهد رفت.

  آیا روش شوگرنیگ، بی خطر است؟ بله زیرا تمام موادی که در این ماده چسبناک وجود دارند، بی خطر و طبیعی هستند. شکر نه تنها مضر نمی باشد بلکه دارای خواص درمانی نیز می باشد. اسید سیتریک موجود در شوگرنیگ باعث سفت شدن پوست شده و در نتیجه کندن موها را آسان تر می کند.

  چه تفاوتهایی بین استفاده از موم و استفاده از شوگرنیگ وجود دارد؟ موم هم به مو . هم به پوست می چسبد اما چسب شوگرنیگ فقط به موها می چسبد و بنابراین ناراحتی کمتری ایجاد می کند. موم را می توان به صورت سرد یا گرم استفاده نمود اما چسب شوگرنیگ در حرارت معمولی  اتاق و یا کمی گرمتر مورد استفاده قرار می گیرد. موم ها اغلب حاوی مواد شیمیایی هستند که در صورت استفاده مکرر بر روی پوست می تواند موجب اسیب رساندن به پوست شود اما چسب شوگرنیگ کاملا بی خطر و طبیعی می باشد و به پوست آسیبی نمی رساند.

  مومها به علت داشتن ترکیبات نفتی، بعد از استفاده بخوبی پاک نمی شوند اما چسب شوگرنیگ به راحتی با آب پاک می شود.

  نحوه تهیه شوگرینگ چگونه است؟

  مواد لازم برای ساختن شوگرینگ عبارتند از:

  دو فنجان شکر

  یک چهارم فنجان آب لیموترش

  یک چهارم فنجان آب

  طرز تهیه:

  شکر را در یک قابلمه بریزید.آب لیموترش و آب را به آن اضافه نمایید.

  قابلمه را بر روی شعله کم اجاق گذاشته و بطور پیوسته آن را به هم بزنید تا هنگامی که رنگ شکر به صورت قهوه ای تیره درآید. سپس این محلول را در ظروف پلاستیکی بریزید و اجازه دهید که سرد شود.

  سرد شدن محلول باید تا هنگامی صورت گیرد که درجه حرارت آن تقریبا مشابه درجه حرارت اتاق و یک کمی گرمتر ازآن باشد.اکنون می توانید از این محلول چسبناک استفاده نمایید. در هنگام استفاده از محلول شوگرینگ، ابتدا کمی از آن را امتحان نمایید تا درجه حرارت آن زیاد بالا نباشد. اگر درجه حرارت این محلول بالا باشد، به سادگی می تواند باعث سوختگی شود.

  اگر محلول شوگرینگ خیلی سرد شود و قوام مناسب خود رااز دست دهد باید آن را در یک اجاق مایکروفر به مدت 10 الی 29 ثانیه یا روی حرارت آب به مدت دو دقیقه قرار داد تا دوباره گرم شود

  نویسنده : خودم بازدید : 3041 تاريخ : يکشنبه 22 ارديبهشت 1392 ساعت: 14:18
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها